Haber Detayı
23 Temmuz 2021 - Cuma 08:34
 
Dikkat... ÖNEMLİ DUYURU... Denize girmek yasaklandı!
Gündem Haberi
Dikkat... ÖNEMLİ DUYURU... Denize girmek yasaklandı!

Türkiye genelinde etkisini artıran olumsuz hava koşulları, plajlara da yansıdı. Yetkililer, vatandaşların can güvenliğini sağlamak amacıyla tehlikeli plajlarda denize girilmesini yasakladı. Bu plajlar arasında yer alan Şile, Kandıra ve Karataş'ta önceki gün alınan karar, bugüne de uzatıldı.

 

 

METRELERCE DALGA OLACAK

 

Şile Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava ve deniz raporlarından alınan bilgiye göre ilçede 23 Temmuz Cuma rüzgarların Kuzey Doğudan 3-5 şiddetinde, dalga yüksekliğinin ise 1 ila 2 metre olacağının tahmin edildiği ifade edildi.

 

 
GÜN BOYUNCA YASAK

 

Açıklamada, ilçe sahillerinde yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşların can emniyetini sağlamak üzere 23 Temmuz Cuma tarihinde gün boyu denize girmenin yasaklandığı belirtildi.

 

 

KANDIRA'DA DA UZATILDI

 

Kocaeli'nin yazlık tatilcileri ağırladığı Kandıra ilçesinde de denize girme yasağı uzatıldı. İki gündür denizde etkili olan rüzgar ve dalga akıntısı sebebiyle çok sayıda boğulma vakasının yaşandığı sahillerde, ilçe kaymakamlığı tarafından denize girmek yasaklandı.

 

CUMA GÜNÜ BOYUNCA UYGULANACAK

 

Önceki gün başlayan ve bugün de devam eden yasak sebebiyle plajlara kırmızı bayrak çekilerek, tatilciler güvenlik güçleri tarafından uyarılarla denizden çıkarıldı.Dün de devam eden olumsuz hava koşulları sebebiyle denize girme yasağının bir gün daha uzatılarak Cuma günü de devam edeceği açıklandı.

 

 

KARATAŞ'TA GÜN VERİLMEDİ

 

Diğer yandan denize girilmesi yasaklanan ilçeler arasında yer alan Adana'nın Karataş ilçesinde ne zamana kadar yasak uygulanacağı belirtilmedi.Karataş Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, "İlçemizde denizlerdeki hava muhalefeti (rüzgar ve dalga) nedeniyle, olası can kayıplarını önlemek adına Karataş Harbiş Plajı ile Bahçe Mahallesi plajında geçici tedbir kapsamında denize girişler bir süreliğine yasaklanmıştır. Tedbirin kaldırılmasına ilişkin açıklama ayrıca yapılacaktır" denildi.Harbiş Plajı'nda dün de denizde bir süre yüzdükten sonra dalgaların sürüklediği 5 kişiden 1'i boğularak hayatını kaybetmişti.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri