Haber Detayı
02 Şubat 2021 - Salı 19:15
 
FETÖ İmamı açıkladı! Adana Büyükşehir ve 3 İlçe ile çalışıyoruz!
Gündem Haberi
FETÖ İmamı açıkladı! Adana Büyükşehir ve 3 İlçe ile çalışıyoruz!

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nin talebi üzerine hazırlanan raporda, sanık Karaarslan, Adana ASKİ Genel Müdürlüğü EskiTeftiş Kurulu Başkanı Mehmet Sinan Koraltan ve Aydın Büyükşehir Belediyesi'nde görevli Nermin Canyurt'un Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni dolandırdıkları ileri sürüldü.

 

Davada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Karaarslan birlikte yargılanıyor. Çerçioğlu, Karaarslan ve Canyurt hakkında 'İhaleye fesat', 'Edimin ifasına fesat' ve 'Resmi evrakta sahtecilik' suçlaması ile Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açılmıştı. Davada sona yaklaşılırken Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi yargılama dosyasını Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi ve Sayıştay bilirkişi raporu talep etti.

 

KARARSLAN : YARGI SÜRECİNE SAYGIM SONSUZ

 

Aydın'da haklarında 'ihaleye fesat karıştırma' iddiası ile dava açılan, Aydın Büyükşehir Belediyesi çalışanları ile FETÖ sanığı Erkan Karaarslan'dan oluşan 17 tutuksuz sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada sanıkların ek savunma talebinde bulunması üzerine mahkeme heyeti duruşmayı 18 Mayıs 2021 tarihine erteledi. Mahkeme çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erkan Karaarslan, "Yargı sürecine saygımız sonsuz" diye konuşarak çeşitli belediyeler ile çalışmaya devam ettiğini belirtti.

 

SAHTECİLİK YAPTI


Sayıştay tarafından Karaarslan ve davada yargılanan diğer sanıklar hakkında bilirkişi raporu düzenlendi. Hazırlanan raporda Karaarslan'ın belediye başkanlığı danışmanı ve yüklenici firmasının ortağı ve ilzama yetkili müdürü olduğu kaydedildi. Sanığın sorumlu olduğu, hak ediş raporlarının yüklenici adına Karaarslan tarafından imzalandığı, hizmetin ifa edildiği ispatlanamadığından hak ediş raporlarına bağlı sahtecilik eylemi yönünden sorumlu olduğu belirtildi. Raporda, hak ediş raporları nedeniyle oluşan kamu zararından yüklenici firma açısından Karaarslan'ın diğer ortağı Koraltan ile ortaklaşa ve zincirleme sorumlu olduğu kaydedildi. Hizmet ifa edilmediği halde hizmet ifa edilmiş gibi hak ediş raporları düzenlenmesi yüklenici firma adına hak ediş raporlarını imzalayan Karaarslan'ın TCK 236-2/E maddesine göre "Edimin ifasına fesat karıştırma"da sorumlu olduğu belirtildi.

 

ADANA BÜYÜKŞEHİR VE 3 İLÇE BELEDİYESİ İLE ÇALIŞIYORUZ!

 

Karadeniz'de, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da, İstanbul'da, Ankara'daki belediyelerle çalışmalarımız var. Aydın ve ilçelerindeki belediyeler ile çalışmıyoruz. Aydın'da biliyorsunuz sert bir süreç yaşandı. Hem bizim böyle bir talebimiz yok hem de belediyelerin de buna ilişkin bir cesaretlerinin olmadığını düşünüyorum. Ama Aydın'da dışındaki illerde Antalya, Adana ve Mersin gibi pek çok ilde gelir arttırıcı çalışma sözleşmelerimiz ile süreçlerimiz devam ediyor. Çevre temizlik vergisine dayalı veya merkezi hükümet gelirlerini arttırmaya dayalı 3-4 büyükşehir belediyesi ile çalışıyoruz. İlçelerde biraz daha kalem çok. Her siyasi partiden belediye var. Antalya'da büyükşehir belediyesi ile çalışmıyoruz ama diğer saydığım illerdeki büyükşehir belediyeleri ile çalışıyoruz. Tek tek saymayayım. Adana'da büyükşehirden hariç 3 tane daha ilçe belediyesi ile sözleşmemiz var" ifadelerini kullandı.

 

VİDEO LİNKİ İÇİN TIKLATYINIZ

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri