Haber Detayı
23 Mart 2021 - Salı 00:01
 
Hadi BAY ZEYDAN Bari buna cevap ver...!
Siyaset Haberi
Hadi BAY ZEYDAN Bari buna cevap ver...!

Seyhan eski Tapu Müdürü Mehmet Temel, Adana Büyükşehir Belediyesi’nde Başkan Zeydan Karalar’ın tasarrufuyla Emlak ve İstimlak Daire Başkanlığı’na getirilmişti. 

 

Tam da bu noktada Arma Taşınmaz ve Değerleme Danışmanlık AŞ karşımıza çıkıveriyor. 

 

Adana BŞB Başkanı Zeydan Karalar’ın prenslerinden olan Mehmet Temel’in bu firma ile herhangi bir bağı, bağlantısı var mıdır? 

 

Kendisi ya da aile yakınına ait değerleme şirketi üzerinden KARALAR döneminde Büyükşehir ve Seyhan Belediyelerine iş yapmış mıdır, karşılığında fatura kesmiş midir?

 

Mehmet Temel’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu açıkça görülen Arma Taşınmaz ve Değerleme Danışmanlık AŞ’nin referanslarına baktığımızda aralarında Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi’ne de rastlıyoruz!

 

İş yapıp fatura kestiği iddiası doğruysa, Mehmet Temel’in Büyükşehirde Emlak İstimlak Daire Başkanlığı görevini sürdürmesi ahlaki midir, etik midir?

 

Başkan Zeydan Karalar, Seyhan ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemlerinde bu firmaya iş karşılığı fatura kestirdiyse böylesine önemli bir göreve getirmesi ahlak-etik kurallarına uygun mudur? 


Ve, derhal istifa etmesi gerekmez mi!

Bu sorular yanıtını bekliyor. 

 

Kaynak : ALİ PEKMEZCİ 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri