Haber Detayı
20 Mart 2021 - Cumartesi 11:55
 
İYİ Parti Adana teşkilatlarında istifalar peş peşe geldi...
Siyaset Haberi
İYİ Parti Adana teşkilatlarında istifalar peş peşe geldi...

İYİ Parti'de art arda gelen istifa kararları il ve ilçe teşkilatlarına da sıçradı. İstifaların son adresi ise Adana oldu. Çok sayıda üye partiden ayrılacağını açıkladı. Öte yandan Kasım ayında da İYİ Parti'den Adana milletvekili İsmail Koncuk istifa etmişti.


Adana'da İYİ Parti'den il ve ilçe yöneticileri toplu olarak istifa etme kararı aldı. 27 kişi İYİ Parti'deki görevlerinden istifa etti.Demokrasi, Atatürkçülük, Milliyetçilik gibi değerlerle hiçbir şekilde örtüşmeyen kişi ve yapılarla açık ve örtülü beraberliklerini üzülerek izlediklerini ifade ettiler. Bu istifalar ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de izlemiş olduğu politikayı da protesto etmiş oldular.

 

 

20 Eylül 2020 tarihinde Ankara'da yapılan İYİ Parti 2. Olağan Genel Kurulu'nda yaşanan demokrasi dışı uygulamalar ile partinin kuruluşundan bu yana emek vermiş insanların açık bir şekilde hedef alınarak itibar suikastı yapılıp isimleri kirletilmeye çalışıldığını söyleyen istifa eden İYİ Partili isimlerin bu olayın bardağı taşıran unsurların başında geldiğini belirttiler.

 


Ayrıca kongrede Leyla Zana'ya, FETÖ'ye sosyal medya hesaplarından övgüler dizen kişilerin İYİ Parti Divanı'na alınması partinin kime ve neye hizmet ettiği hususunda kuşkular uyandırdığı dile getirildi.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri