Haber Detayı
16 Temmuz 2021 - Cuma 09:26
 
Kafesten çıkanlar Uyuşturucu bağımlısı çıktı!
Gündem Haberi
Kafesten çıkanlar Uyuşturucu bağımlısı çıktı!

Suç örgütüne yapılan operasyonda kafesten çıkan 2 kişinin uyuşturucu bağımlısı oldukları ve bu sebeple kafese kendilerinin girmek istediği belirlendi.

 

43 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON

 

Polis bu tespitlerin ardından Ali Aksoy’un da da aralarında olduğu 45 şüpheliyi yakalamak için 13 Temmuz günü şafak vakti 43 adrese aralarında özel harekat, terör, çevik kuvvetin de olduğu 750 polisle Adana merkezli Antalya, Mersin ve Ankara’da operasyon yaptı. Özel harekat polisi kapıları koç başıyla kırarak evlere girdi.

 


3 KATLI KAFESTEN 2 KİŞİ ÇIKTI


Ali Aksoy’un şirketinde yüksekliği yaklaşık 80 santim, genişliği ise yaklaşık 50 santim olan 3 katlı kafes olduğunu ve içinde İlyas Çelik ile Mehmet Uğurkan’ın olduğunu tespit etti. Polis iki şahsı kafesten çıkardı. Polis 43 adrese yaptığı operasyonda 38 zanlıyı gözaltına aldı.

 

UYUŞTURUCU BAĞIMLISI ÇIKTILAR


Zanlıların emniyetteki işlemleri sürerken Aksoy ailesi basın açıklamasında bulundu. Aile adına açıklamayı okuyan Ferhat Aydoğan, atılan bütün suçlamaların asılsız olduğunu öne sürerek, kafesteki 2 kişinin uyuşturucu bağımlısı olduğunu ve kendi rızalarıyla aileleri tarafından getirildiğini söyledi.

 


"AİLELERİ TARAFINDAN BİZE GETİRİLMEKTELER"


Aydoğan, “Bu bataktan kurtulmak için o kişiler aileleri tarafından bizlere getirilmekte. Emniyetteki ifadelerinden sonra da o kişiler aileleri tarafından bize getirilip tedavilerine devam ediliyor. Haberlerde konu olan kısımlardaki kafesler, ailenin şirketindeki ardiye odası olarak kullanılmaktadır.” dedi.

 


ALIKOYMA İDDİASI, GERÇEĞİ YANSITMIYOR DENİLDİ


İlyas Çelik ile Mehmet Uğurkan ise kafeslere kendi rızalarıyla girdiklerini, alıkoyma iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri