Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 17:28
 
Kaymakam mısın? Belediye Başkanımı Sayın ŞAFAK GÜRÇAM ?
Ajans ÖZEL Haberi
Kaymakam mısın? Belediye Başkanımı Sayın ŞAFAK GÜRÇAM ?

Kozan Belediyesine ait hayvan barınağında yaşanan vahşetle ilgili olarak AJANSADANA bir haber yaptı ve Adana’da yer yerinden oynadı…

Sosyal medyada büyük tepkiyle karşılanan bu vahşet olayının arkasında ki kurum KOZAN BELEDİYESİ ve Başkanı olan KAZIM ÖZGAN’DI…

Ancak ne hikmetse ses ÖZGAN’DAN değil, Kozan Kaymakamı ŞAFAK GÜRÇAM’DAN geldi…

Kozan Belediyesi menşeili açıklamada KOZAN BELEDİYE BAŞKANI KAZIM ÖZGAN’IN açıklaması değil, Kaymakam ŞAFAK GÜRÇAM’IN açıklamalarına yer verildi…!

Size açıklamaya hiç dokunmadan sunuyorum;

 

Barınakta inceleme yapan Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam da burada ilgilerden bilgi aldı. Gürçam, açıklamasında, sosyal medya üzerinden yetkililere sorulmadan, teyit edilmeden yapılan açıklamaların doğruyu yansıtmadığını söyleyerek, şunları kaydetti:

"Son günlerde sosyal medya hesaplarından yayınlanan paylaşımlarda ilçemizde bulunan barınak ile ilgili bizim hoşlanmadığımız ve tasvip etmediğimiz bazı görüntüler ortaya çıktı. Tabii burası belediyemize ait bir alan. Gerek rehabilitasyon gerek ise kısırlaştırma işlemi de büyükşehir belediyesinin görev sahası içerisinde ama bizim belediyemiz de elindeki imkanlar dahilinde bu hayvanlar için gerekeni yapıyor. Biz kaymakamlık olarak bunu takip ediyoruz. Son süreçte özellikle personellerin koronavirüs salgını nedeniyle eksiltilmesi veya azaltılması nedeniyle olmuş olabilir. Normalde gece de personel durabiliyordu. Sanırım son süreçten sonra gece personeli görevlendirilmemiş. Dolayısıyla bugünden itibaren yeniden gece personeli görevlendirilecek."

"Sosyal medya hesapları üzerinden birilerinin çıkar peşinden koştuğunu ve yetkililere danışılmadan bu tür paylaşımların yapıldığını" belirten Gürçam, herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

Öncelikle Sayın Kaymakam kendi yetkisinde olmayan bir kurum adına böyle bir açıklamayı yaparak büyük bir hata etmiştir…

Sonrasında ise sosyal medya hesapları üzerinden birilerinin çıkar peşinde koşmak adına bu görüntüleri yayınladığını iddia etmiş…

Ardından da yetkililere danışılmadığından dert yanmış!

Sayın Kaymakam Bey;

Oldu olacak KAZIM ÖZGAN kalksın o koltuktan siz geçin oturun tam olsun!

Bu ne heyecandır anlayamadık…

Kaymakamlıkla alakası olmayan bir kurumda cereyan eden bu insanlık dışı olayın savunuculuğunu yapmak ne size ne de oturduğunuz makamdan mütevellit DEVLET CİDDİYETİNE yakışmadı!

Bu görüntüleri YETKİLİLERE danışsak ne diyeceklerdi?

Böyle bir şeyin bahanesi olabilir mi?

Hayvanların birbirini hunharca katlettiği bir barınak ne işe yarıyor o zaman ?

Bu nasıl bir bakış açısıdır merak ediyorum gerçekten!

Bu haberi yapan yayın organının sahibi olarak sizin bu yaklaşımınızı esefle kınıyorum…

KAZIM ÖZGAN madem bu kadar kıymetlidir o zaman o koltuktan derhal istifa ederek kendinizi Kozan Belediyesinde bir göreve getirtme noktasında çalışmalara başlayabilirsiniz!

Kamuoyunun takdirinedir!

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri