Haber Detayı
08 Mart 2021 - Pazartesi 13:24
 
Lider Bahçeli'den Aydın teşkilatına TALİMAT... Araştırın!
Gündem Haberi
Lider Bahçeli'den Aydın teşkilatına TALİMAT... Araştırın!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet  Bahçeli, Sultanhisar'da 92 yaşında cinsel istismara uğradıktan sonra boğularak öldürülen kadının katil zanlısı olayına ilişkin sert açıklamalarda bulundu. 

 

Bahçeli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü  dolayısıyla yayımladığı mesajda, Aydın  ve Samsun’da yaşanan olaylara dikkat çekerek yaşanan şiddet ve cinayet vakalarının insanım diyen herkesin kanını dondurduğunu vurguladı.

 

“ARAŞTIRILMASI HAYATİ BİR ZORUNLULUKTUR"


Bahçeli, "92 yaşındaki bir hanımefendinin ırzına ve hayat hakkına musallat olan canavarın gözaltına alındığı esnada, kameralara yansıyan bileğindeki üç hilal dövmesi ise dikkat çekmiştir. Bunun bir tertip mi yoksa gerçek mi olduğu bütün yönleriyle araştırılması hayati bir zorunluluktur" dedi.

Üç hilalli dövmeyle afişe edilen şahsın Aydın İl Teşkilatı ile bir ilgisinin olmadığını dile getiren Bahçeli, sözlerine şu şekilde devam etti; 

 

 
"Gerek güvenlik güçlerimiz, gerek adli makamlarımız, gerekse de Aydın İl Teşkilatımız üç hilalli dövmeyle afişe edilen cani hakkında ihtiyaç olan incelemeleri derinleştirmelidir. Bir kadına el uzatan, dil uzatan, kanına ve canına kast eden bir yaratığa tahammülümüz yoktur. Milliyetçi Hareket Partisi, lekesiz, gölgesiz ve şüphesiz ambleminin istismarına, adi bir suçlu vasıtasıyla karalanmasına asla göz yummayacaktır. Süreç nereye gidiyorsa oraya kadar götürülmeli, katil cezasını bulmalı, eğer varsa arkasındaki provokatörler deşifre edilmelidir. Kadın cinayetlerini, kadına şiddeti bütün kalbimle ve hissiyatımla lanetliyorum. Aydın’da katledilen merhumeye Allah’tan rahmet niyaz ediyor, Samsun’da menfur saldırıya uğrayan kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri