Haber Detayı
26 Kasım 2020 - Perşembe 12:56
 
LÖSEV Tüm kanser hastalarına ulaşana kadar DURMAYACAK!
Yaşam Haberi
LÖSEV Tüm kanser hastalarına ulaşana kadar DURMAYACAK!

Türkiye’de kişi başına düşen et tüketimi ekonomik yoksunluk sebebiyle dünya ortalamasının altında. LÖSEV kayıtlı kanser hastalarına düzenli ilettiği et desteği ile lösemili ve kanserli çocuk ve yetişkinlerin sofralarına ulaşmaya devam ediyor.  Kurban Bayramı’ndan bu yana on binlerce haneye et ve et ürünleri ulaştıran LÖSEV 81 ilde can, kan olan et yardımlarına devam ediyor.   

Sağlıklı beslenme zincirinin halkalarından birini oluşturan protein özellikle lösemi-kanser tedavilerinde hayati önem taşıyor. Araştırmalar kansere yönelik kemoterapi, radyoterapi ve ameliyatlara bağlı gelişen yan etkilere karşı dayanıklılık, zarar gören hücrelerin iyileşmesi, enfeksiyondan korunmak gibi iyileşmeyi sağlayacak fonksiyonların pek çoğu için proteinin önemini ortaya koyuyor. 

 

 

Adana'da ki ailelerimize et ve kıyafet yardımları iletildi

 

LÖSEV Et Desteğinden her yıl on binlerce hasta ve ailesi faydalanıyor. Geçtiğimiz yıl LÖSEV e kayıtlı 26 bin 620 hasta ve ailesi, vakumlu ambalajlarda taze et olarak yâda LÖSEV Et Kart ile büyük marketlerden sağlıklı koşullarda kaliteli et –et ürünlerine ulaşma imkânı yakaladı. Kurban Bayramından bu yana ise çok kısa bir sürede 14 bin hastaya et yardımları ulaştırıldı. LÖSEV’in hedefi ise bu sayıyı 2021 Kurban Bayramı’na kadar 81 bine çıkarmak.  Adana’da yaşayan ve LÖSEVe kayıtlı hastalara ve ailelerine et -et ürünleri ile kıyafet destekleri sunuldu. Hastalar ve aileleri LÖSEV’e bağış yapan hayırseverlere dualarla teşekkürlerini ilettiler.

 


 

LÖSEV’in Tüm Desteklerinden Hem Çocuk, Hem Yetişkin Tüm Kanser Hastaları Faydalanabiliyor 

 

LÖSEV’e kayıtlı ailelerin yüzde 87’si asgari ücret ve altında gelire sahip ailelerden oluşuyor. Kanser hastası yetişkinlerde ekonomik yoksunluğun çok daha kritik seviyede olduğunu tespit eden yardımlarını tüm kanser hastalarına ulaştırmaya kararlı. 

Siz de kanser hastalığının maddi-manevi girdabındaysanız LÖSEV’e www.losev.org.tr adresinden ya da Adana irtibat bürosuna 0322 999 16 05 no lu telefondan ulaşarak maddi, manevi, sosyal desteklerinden faydalanabilirsiniz.

 
Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri