Haber Detayı
25 Mayıs 2020 - Pazartesi 12:30
 
MAHMUT ERASLAN'DAN ahirete göç eden Annesine...
Ajans ÖZEL Haberi
MAHMUT ERASLAN'DAN ahirete göç eden Annesine...

Yaşı 94; kalp yetmezliği, Alzheimer, KOAH ve yaşlılığa bağlı birden fazla rahatsızlığı vardı. Korona virüs salgını sebebiyle tüm tedbirlerle karantinaya aldığımız annemiz, sağlık sorunları veya korona virüs sebebiyle değil, yatağında normal bir şekilde, ruhunu Rabbine teslim etti. Ölüm raporuna “eceli ile ölmüştür” kaydı düşüldü.

Demek ki hasta olanlar değil eceli gelenler ölüyormuş. Sapasağlam kalelerde olsanız da ölüm gelir sizi bulur ve her canlı nefis ölümü tadıcıdır, demiyor mu Kur’an-ı Kerim?
Huvel baki. 

Rahmetliye sormuştum aylar öncesinde, bunca yıl yaşadın ne gördün ne anladın, anlat biraz diye…

Hiç demiş ve eklemişti “iki kapılı bir han bir kapısından girdik diğerinden çıkıp gidiyoruz… İşte geldik işte gidiyoruz ben hiç bir şey anlamadım bu dünyadan” diye özetlemişti sorumun cevabını…

Dünyaya gelen tüm insanlar Rabbine geri döndü, ya biz?
Bizler kalıcı mıyız?

Bu gün hayatta olan tüm insanlar, bir asır sonra hayatta olmayacaklar.

O halde hayatta olan bizlere, her ölüm haberinin ardından geriye iyi bir iç muhasebe yapmak kalıyor. Ölüm üzerinde derin tefekkür edebilenler için en iyi nasihatçi.

Ebedi âleme uğurlanırken soruyorlar; Son bir defa hakkınızı helal ediyor musunuz? Hep birden ses veriyoruz helal olsun.

Ya onlar?
Onlar bizden razı oldular, haklarını helal gerçekten ettiler mi acaba?
Özellikle anne ve babalarımızın rızalarını kazanabildik mi gerçekten?
Hayattayken kadirini kıymetini tam olarak bilebildik mi acaba? 

Anne ve babalarımız için sizin yanınızda yaşlandıkları vakit ihtiyaçlarını giderin ve onlara öf bile demeyin buyruluyor Kur’an-ı Kerimde. Konuyla ilgili Peygamberimiz (as), burnu sürtülsün anne ve babası yanında yaşlandığı halde onlara sahip çıkmayanların, diyor tekrar tekrar…

Bu uyarıların ardından tam olarak gönül rahatlığı ile iyi bir evlat oldum, diyebiliyor muyuz?

Her bir sevdiğimiz insanı ebedi âleme uğurlarken zihnimize hücum eden ve bir süre sonra dağılan duygularımızı sürekli canlı tutabilsek keşke…

Babamızın ardından annemizi de uğurladık ebedi âleme… Allah rahmeti ile muamelede bulunsun.

Bu acı günümüzde bizi yalnız bırakmayan tüm dost arkadaş ve akrabalarıma, yayınladıkları mesaj, sohbet ve dua gruplarında yapılan hatim ve duaları ile manevi destek veren kardeşlerimin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.

Allah cümle geçmişlerimize rahmeti ile muamelede bulunsun. Çığlık çığlığa, sessiz nasihatçi ölümden ibretler almayı hayatımızı buna göre şekillendirmeyi cümlemize nasip etsin.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri