google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
21 Nisan 2020 - Salı 14:40
 
MHP İl Başkanından 2 konu hakkında sert açıklama...!
Siyaset Haberi
MHP İl Başkanından 2 konu hakkında sert açıklama...!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, "Küresel ve ulusal düzeyde yaşanan bulaşıcı salgın hastalığa karşı atılacak adımların Devletin uygulamalarıyla bütünlük içinde olması gerekir." dedi. Avcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı, meclis iradesini yok sayan vaatlerden kaçınması konusunda da uyardı.


"SAHRA HASTANESİ" TARTIŞMASI 


MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, bir süredir devam eden "Sahra Hastanesi" tartışmasına değindi. Bu konuda sessizliğini bozan Avcı şunları söyledi: "Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlığı her şeyin üzerindedir. Belediyeler, Türkiye Cumhuriyeti'nin yasaları çerçevesinde faaliyet yaparlar. Nasıl ki bir vatandaş bir dükkan açacağı zaman belediyeden ruhsat almak ve gerekli şartlara uymak zorunda ise, Belediyeler de Devletin tesis ettiği, tesis edeceği kural ve düzene uymak zorundadır. Küresel ve ulusal düzeyde yaşanan salgın hastalığa karşı atılacak yerel adımların Devletin uygulamalarıyla bütünlük içinde olması gerekir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin ifade ettikleri gibi 'Karşımızda dehşet verici, insan bekasını tehdit eden büyük bir musibet bulunmaktadır.' Devletimizin, Milletimizin görünmeyen bir düşmana karşı verdiği savaşta omuz omuza olma zamanıdır ve bütüncül bir mücadele esastır. İzin ve istişare müessesesinden kaçınmamak lazımdır. Birçok büyük şehirde elde edilen yerel yönetim gücünü Devletin egemenliğini yok sayma anlamına gelecek şekilde kullanma eğilimleri ve hevesleri milli birliğimize, Devletimizin üniter yapısına zarar verir. Konumu, mevkisi ne olursa olsun, hiç kimse böyle bir yanlışa asla düşmemelidir."


SU FATURASINDA İNDİRİM VE AKARYAKIT DESTEĞİ...


MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın Meclisin takdiriyle yapılacak iş ve işlemlerde Meclisin tercihini beklemeden vatandaşa vaatte bulunması konusunda da önemli mesajlar verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar bir süre önce; yaşanan Çin virüsü salgını nedeniyle ASKİ'nin düzenleyeceği Nisan ve Mayıs ayları faturalarında yüzde 50 indirim yapılacağını, ayrıca toplu ulaşım araçlarına akaryakıt desteği sağlanacağını açıklamıştı. Mecliste böyle bir irade tecelli etmeden, Karalar’ın bu iki konuda söz vermesinin ardından gazetelerde yer alan yarım sayfalık ilanlarda ise "Meclis kararı alındıktan sonraki iki ay geçerlidir" ifadesi dikkat çekti. 


"BAŞKANLAR, MECLİS ADINA SÖZ VEREMEZ"


Yapılan yanlışları değerlendiren Başkan Bünyamin Avcı "Belediyeler özel şirket değil, kamu kurumlarıdır. Belediye Başkanları, Meclisinin yetkisinde olan uygulamalar için önceden hiçbir yere söz veremez. Sayın Karalar'ın su ve akaryakıt konusundaki vaatleri ve basına dağıttığı ilanlardaki ifadeler birbirleriyle çelişmektedir. Ayrıca Büyükşehir Belediye Meclisinin iradesini yok sayma anlamı taşımaktadır. Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin iradesi hiç kimsenin ipoteğinde değildir.  Yapılan yanlış, sadece Cumhur İttifakı’nı oluşturan MHP ve AK Parti'nin Meclis Üyelerine değil, aynı zamanda CHP'li Meclis Üyelerine de saygısızlıktır. Cumhur İttifakı olarak biz, her zaman Adana'nın, vatandaşlarımızın menfaatine olan her icraata destek verdik, vermeye devam edeceğiz. 'Ben yaptım, oldu bitti' mantığını doğru bulmuyoruz ve Meclis iradesine mutlak saygı bekliyoruz. Özellikle bu günlerde, kendimizi ön plana çıkarma, siyasi rant devşirme  hevesine kapılmadan, birlik ve beraberlik ruhunu güçlendirecek bir anlayış ve çabaya daha çok ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz." dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri