Haber Detayı
05 Mart 2021 - Cuma 11:55
 
MHP'li Şehmus Uçar skandalı kürsüden açıkladı...!
Siyaset Haberi
MHP'li Şehmus Uçar skandalı kürsüden açıkladı...!

Seyhan Belediye Meclisi oturumları olaysız geçmek bilmiyor. Meclisin dördüncü oturumunda, denetim komisyonuna gelen bir evrakın komisyon üyelerinin bilgisi olmadan dosya içerisinden alındığı ileri sürüldü. 

 

Denetim Komisyonu üyesi Şehmus Uçar, Ocak ayından bu yana denetim komisyonu olarak belediyenin müdürlüklerin yaptığı işleri Seyhanlı adına, hafta sonları hariç hemen hemen her gün bir araya gelerek denetim görevini yapmaya çalıştıklarını belirterek, "Ancak büyük bir suç işlendiği kanaatindeyim. Bunun takdirini yüce meclise bırakacağım. Hukuki olarak da gereken işleri yapacağız" dedi.

 

 

Uçar, Komisyona Temizlik İşleri Müdürlüğünü çağırdıklarını, belediyenin daha önce verdiği geri dönüşüm işi ile ilgili dosya istediklerini ve bu doya içindeki evraklara baktıklarında kafalarında bazı soru işaretleri oluştuğunu söyledi. 

 

MHP’li üye, "Bununla ilgili belge, bilgi ve dosya istedik. Bizim önümüze gelen dosyanın içindeki bir evrakın bizim haberimiz olmadan alındığını ve evrakın eksik olduğunu gördük. Dediler ki yanlışlıkla bizim başka dosyanın arasına girmiş dediler. Bir dosyanın arasına giren bir evrak ayaklanıp, çıkıp başka bir doyanın içerisine girme ihtimali nedir?" diye sordu.

 

Ayrıca, Temizlik İşleri Müdürünün de kendilerinden evrak ve dosyaların yazılı olarak istenmesi gerektiğini söylediğini kaydeden Şehmus Uçar, şöyle devam etti:

 

"Denetim Komisyonu, denetleme mekanizmasıdır, yazıyla bir belge ve dosya istemez. Biz de o belgeler bugün saat 17.00'ye kadar elimize ulaşmazsa mecliste gündeme getirip ertesi gün sabah suç duyurusunda bulunacağımı ifade ettim. Siz dosyadan bir evrak alıp neyi gizlemeye çalışıyorsunuz? Denetim komisyonu üyeleri tarafsız bir gözle görevini yerine getirmeye çalışıyor. Bu yapılanların karşılıksız kalmaması için gereken hukuki işlemi başlatacağız"

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri