Haber Detayı
03 Temmuz 2021 - Cumartesi 11:37
 
Rüşvete HÜLYA ERDEM aracılık ediyordu!
Asayiş Haberi
Rüşvete HÜLYA ERDEM aracılık ediyordu!

Görevden el çektirilen Ceyhan Belediye eski başkanı Kadir Aydar’ın da aralarında bulunduğu sanıklar Ceyhan 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün yargı önüne çıktı. 
 
Kendisinden Ceyhanspor’a yardım adı altında rüşvet istendiğini ileri süren müteahhit Nurettin Bozkurt, polisteki ifadesini tekrarladı.  
Bozkurt, “İşlerimin hallolması için o dönemde Ceyhan Belediyespor Başkanlığını da yapan Başkan Yardımcısı Hülya Erdem bana aracı olarak geliyordu. ” iddiasında bulundu. 
 
Sanık olarak ifadesine başvurulan Hülya Erdem’in salonda terlediği ve kekelediği görüldü. 
 
Nurettin Bozkurt, duruşma sırasında yaşanan bir gerginlikten sonra reddi hakim talebinde bulundu. Geçmişte sabıkası olduğu gerekçesiyle daha önce başkanlığı düşürülen Ceyhan eski Belediye Başkanı Kadir Aydar, Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, 17 şüpheli ile birlikte gözaltına alınmış ve 8 Mayıs’taki duruşmada tahliye edilmişti. 
 
Ceyhan Belediyesi İmar Müdürü Gül Derya Demir, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, İşadamı Murat İnanır ve Belediye personeli Şevket Açan davanın sanıkları arasında yer alıyor.

 

KAYNAK : ALİ PEKMEZCİ

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri