Haber Detayı
07 Nisan 2019 - Pazar 14:17
 
Sarıçam Ülkü Ocaklarında görev değişimi...
Kültür Haberi
Sarıçam Ülkü Ocaklarında görev değişimi...

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Sarıçam İlçe Başkanlığında bayrak değişimi yaşandı. 5 yıldan beridir başarılı bir şekilde teşkilatına ve davasına hizmet eden Murat Soner, görevini Seyfettin Gündoğdu'ya devretti. Görev değişimini Adana Ülkü Ocakları Başkanı Emin Canlı gerçekleştirdi. 

 

 

İnancın yanında; kuşku varsa nifak, cehalet varsa taassup, gaflet varsa gösteriş, hırs varsa fesad, kibir varsa zulüm ortaya çıkar. Ancak inancın yanında ilim varsa hikmet, irfan varsa rahmet, hüzün varsa zarafet, neşe varsa muhabbet ortaya çıkar. 

Yaklaşık dört yıl önce bize tevdi edilmiş olunan Ülkü Ocakları Sarıçam İlçe Başkanlığı göreviyle ağır bir vebalin altına girdiğimizin farkındaydık. Çünkü bu aziz makamda ülkücü şehitlerimizin mübarek kanları, hayatını ülküsüne adamış, ülküsünün derdiyle dertlenmiş, emekleri, umutları, hayalleri ve göz yaşları olan binlerce bozkurtun alın teri, ülküdaşlarımızın ülküleri vardı. Onların emanetine leke sürdüremezdik. 

Kuşkuya karşı imanla, cehalete karşı ilimle, gaflete karşı irfanla, hırsa karşı zarafetle, kibre karşı muhabbetle mücadele etmeye gayret ettik. Doğru bildiklerimizden asla taviz vermedik, mazluma Yunus, zalime Yavuz olmaya çalıştık. Aynı zamanda ilke ve ülkülerimizi daha da geniş kitlelere ulaştırmak için çok kıymetli ocak yöneticilerimizle , pırlanta gibi liseli kardeşlerimizle cansiperane çalışmalar yaparak geleceğin Milliyetçi Türkiye’sine hazırlanmaya çalıştık. Hem kendimizi hem de teşkilatlarımızın her bir bireyini geliştirmeye çalışarak Hakk’tan ve hukuktan vazgeçmedik, taviz vermedik.

İki cihan serveri, nebiler nebisi efendimiz Hz.Muhammed’in “İki günü eşit olan ziyandadır” sözünü kendimize şiar edinerek hareket etmeye çalıştık. 

Başta liderimiz sayın Devlet Bahçeli ve Genel Başkanımız Sayın Dr.Sinan Ateş bey olmak üzere davasının emrindeki samimi ülküdaşlarımız her türlü tezvirata, yalana ve riyaya karşı hep arkamızda, yanımızda durdular. Büyük bir hamiyet göstererek bize doğru yolu gösterdiler, fitnebazlara tavır sergilediler, bize her şartta inandılar, desteklerini ve dualarını bir gün olsun eksik etmediler. Ülkücü olmanın ve “eskiden olanlara” inat ülkücü kalmanın hazzını bize defalarca yaşattılar. Onların iradesi, desteği ve inancı sayesinde Sarıçam’da büyük bir aile olduk. Birbirimize her konuda destek olarak, tam bir disiplin ve inanmışlık içerisinde can olduk, gönüldaş olduk. Bize kaç kardeşsiniz dediler; ülkücüyüz dedik! Genel Başkanımız hakkında daha da fazlasını söylemek isterdik ancak bu hadsizliği yapamazdık. Çünkü güneşin fenerle gösterilemeyeceğinin farkındayız.

Yeri ve zamanı geldiğinde her ülkücünün yapması gerekeni yaptık ve görevimizi yine ülkücü adapla yetişmiş, ilke ve ülkülerine bağlı, kutlu ocağımızın sancağını daha da ileriye taşıyacak olan ülküdaşım Seyfettin Gündoğan’a devrettik. Bu günden sonrası için de tüm herkes bilsin ki ; Başbuğumuzun izinde, liderimizin ve teşkilatımızın daima emrindeyiz.

Görevde bulunduğumuz süre içerisinde başta liderimiz Sayın Devlet Bahçeli ve Genel Başkanımız Dr.Sinan Ateş bey olmak üzere, olağanüstü emek sarfeden Ülkü Ocak’ları Adana il Başkanımız Emin Canlı bey ile , emsalsiz mücadele örneği gösteren tüm ilçe yöneticilerimiz ile , bu yükselişe bir nebze dahi katkı sağlamış, ter akıtmış duruş ve irade göstermiş tüm ülküdaşlarımıza teşekkür ederim. 
Hakkınızı helal edin...

ZAMAN ÜLKÜCÜ HAREKET İLE ANLAMLI... 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri