Haber Detayı
26 Ekim 2017 - Perşembe 12:52
 
Soner Çetin'den Kütüphaneli park...
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana’da yine bir ilke imza attı.
Kültür Haberi
Soner Çetin'den Kütüphaneli park...

Soner Çetin, Çukurova’daki her parka başta Atatürk ve Cumhuriyet içerikli kitaplar olmak üzere çeşitli kitapların olduğu kitaplıklar yapacağını açıkladı. 100. Yıl Mahallesi Göçmen Evleri’nde yapımı tamamlanan Şehit Piyade Uzman Çavuş Hulusi Emre Dilci Çocuk ve Dinlenme Parkının açılışını yapan Çetin, “Parkımızda 5 ayrı noktaya kitaplıklar yerleştirdik. Bu kitapları korumakla kalmayın, alın okuyun. Evde okumuş olduğunuz kitapları da getirip buraya bırakın. Kitaplar raflara hapsedilmek için değildir, okumak içindir. Burası sadece çocukların oyun alanı değil, okuma parkı olsun istiyorum” dedi.

YİNE SALI YİNE AÇILIŞ

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği (DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, artık gelenekselleşen her salı açılış her perşembe temel atma etkinliklerini ara vermeden sürdürüyor. Çetin, geçtiğimiz gün 100. Yıl Mahallesi Göçmen Evlerinde yapımı tamamlanan Şehit Piyade Uzman Çavuş Hulusi Emre Dilci Çocuk ve Dinlenme Parkının açılışını yaptı. Bir ilki de içinde barındıran parkın açılışına, halk yoğun ilgi gösterdi, çocuklar parka akın etti. Parka adı verilen Şehit Hulusi Emre Dilci'nin’nin kardeşi Emre Dilci, Başkan Çetin’e sarılarak teşekkür ederken, Mahalle Muhtarı Mehmet Yakar, “Adana’da yeşil alan miktarı en fazla olan mahallelerden biriyiz. Başkanımıza yaptığı hizmetler için mahalle halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.
“YEŞİL ALAN MİKTARI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”

100.Yıl Mahallesine kısa zamanda 3 ayrı tesis kazandırdıklarını ifade eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “100. Yıl Mahallesine ayrı önem veriyor, çok daha hassas davranıyorum. Çünkü bu mahallemizde yılların ihmali var. Mahallemize ve siz değerli sakinlerine ne yapsak az. Kişi başına düşen yeşil alan miktarını bu mahallemizde de, Çukurova’da da her geçen gün artırıyoruz. İlçede park sayımız 200’e yaklaşmış durumda. Yeşil alanları, hem sizin, hem de çocuklarımızın hizmetine sunuyoruz. Bugün burada açılışını yaptığımız bu parkımızı da sizlere emanet ediyorum. Yapmak bizden, korumak sizden” diye konuştu.
“SADECE OYUN ALANI DEĞİL OKUMA PARKI OLSUN”

Adana’da yine bir ilki gerçekleştiren Başkan Soner Çetin, Şehit Piyade Uzman Çavuş Hulusi Emre Dilci Çocuk ve Dinlenme Parkının içerisine yapılan kitaplıklarla ilgili bilgi verdi. Çetin, “Parkımızda 5 ayrı yere içerisinde Cumhuriyet ve Atatürk içerikli kitaplar başta olmak üzere çeşitli kitapların olduğunu kitaplıklar yerleştirdik. Bu Adana’da bir ilktir. Bu kitapları alın okuyun. Evde okumuş olduğunuz kitapları da kütüphanelere hapsetmeyin, getirip buradaki kitaplıklara bırakın. Bizim okumaya ihtiyacımız var. Kitaplar raflara hapsedilmek için değildir, okumak içindir. Burası sadece çocukların oyun alanı değil, okuma parkı olsun” ifadesini kullandı.

Çukurova’ya konsept sokaklar yaptıklarını hatırlatan Çetin, “Çukurova’mızda kitap konseptli sokağımız da olacak. Beyaz Evler Mahallesi’nde belirlediğimiz bir sokağımızı, kitap sokağı yapacağız. Bu sokağımızı da, kitaplarımızı da sizlere emanet edeceğiz” şeklinde konuştu.


Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri