Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 09:29
 
Soner Çetin Şampiyon öğrencileri ağırladı...
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan maraton yarışmasına katılan Çukurova Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği öğrencilerini makamında ağırladı.
Eğitim Haberi
Soner Çetin Şampiyon öğrencileri ağırladı...

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan maraton yarışmasına katılan Çukurova Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği öğrencilerini makamında ağırladı. Geleceğin bilim adamları, Başkan Soner Çetin'e, ödül aldıkları aracın yapımına yaptığı katkı nedeniyle teşekkür etti.

Çukurova Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği öğrencilerinin TÜBİTAK ödülü kazanan 'Bir Buçuk Adana' otomobilinden sonra, öğrencilerin hidrojenle çalışan otomobil üretiminde de ana sponsor olan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, öğrencileri başarılarından dolayı kutladı. Alınan başarının sadece bilim adına değil, uyuşturucuyla mücadele noktasında da önemine değinen Başkan Soner Çetin, "Bu tür bilimsel çalışmalara katkı koymak bizlerin görevi. Uyuşturucuyla mücadele noktasında kampanya başlattık. Bu kampanya çerçevesinde, gençlerimizi spora, bilime ve kültür-sanata yönlendirmek için çalışmalar yapıyoruz. Uyuşturucuyla mücadele noktasında, polisiye ve cezai tedbirlerin yeterli olmadığını görüyoruz. Biz de, gençlerimizi bu kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için, büyük çaba harcıyoruz. 'Spor Kenti Adana - Uyuşturucuya Hayır' sloganı ile başlattığımız çalışmaları, siz değerli öğrencilerimizin ürettiği aracın fotoğraflarını da kullanarak, 'Bilim Kenti Adana - Uyuşturucuya Hayır' çalışmamızla sürdüreceğiz. Daha sonra da 'Kültür-Sanat Kenti Adana - Uyuşturucuya Hayır' çalışması gerçekleştireceğiz. Bir işe sponsor olmak, katkı sunmak önemli. Ancak iyi bir işe katkı koyup, sponsor olmak daha önemli. Adana'mızın bilim kenti olması noktasında, üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Hedefimiz, bilim çalışmalarını sadece üniversite seviyesinde değil, ortaöğretim sürecinde de yaygınlaştırmak. Bunun için de önemli çalışmalarımız var. Aldığınız bu başarılı sonuç bizler için ve kentimiz için çok önemli. Bizleri gururlandırdınız" diye konuştu.

"Hedefimiz birincilik"

Hidrojenle çalışan otomobil tasarlayan Çukurova Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği öğrencileri, Başkan Soner Çetin'e desteklerinden dolayı teşekkür ederek, "Büyük bir şanssızlık sonucu TUBİTAK yarışmasına giremedik. Ancak, Avrupa Şampiyonası'nın Türkiye ayağında dördüncülük kazandık" dedi.

Girişimci öğrenciler olarak, taleplerini geri çevirmeyen ve otomobilin yapımında ana sponsorluk üstlenen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in bu başarıda en büyük katkı sahibi olduğunu vurgulayan öğrenciler, "Önümüzdeki hedefimiz, Türkiye yarışmasında birinci olmak. Sizlerin desteğiyle bunu başaracağımıza inanıyoruz. Hem belediyemizin, hem üniversitemizin, hem de kentimizin adına, bu başarıyı yakalayarak sizleri gururlandırmak istiyoruz. Yerli üretim otomobilin gündemde olduğu bu günlerde, bizlere verdiğiniz bu desteğin önemini bir kez daha belirtmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri