google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
26 Aralık 2020 - Cumartesi 17:29
 
TBMM Çatısı altında yumruklu kavga! Adana Milletvekiline darp girişimi!
Siyaset Haberi
TBMM Çatısı altında yumruklu kavga! Adana Milletvekiline darp girişimi!

Meclis’te hafta sonu devan eden yılın son çalışma gününe Genel Kurul’da vekillerin kavgası damgasını vurdu. Söz dalaşı sonrasında arbedeye dönüşen kavgada koronavirüs önlemleri, maske ve mesafe de unutuldu.

 


AHMET ZENBİLCİ'DEN ANINDA TEPKİ!

 

Genel Kurulu’nda görüşülen dernek ve vakıflara kayyım atanmasının önünü açan maddeler de içeren “Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi” görüşmeleri sırasında CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ilişkin sözleri AK Parti sıralarından tepki gördü. İlk tepkiyi verenler arasında ise AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci vardı...

 

 

İki parti arasındaki söz dalaşı önce arbedeye sonra da kavgaya dönüştü. Yaşanan olaylar üzerine Meclis Başkan Süreyya Sadi Bilgiç, oturuma ara vermek zorunda kaldı. Dakikalarca süren arbedede koronavirüs önlemleri, maske ve mesafe de unutuldu.

 

 

AHMET ZENBİLCİ OLAYLARI YATIŞTIRMAYA ÇALIŞTI

 

İki parti vekilleri arasında yumruklaşmaya kadar giden olayları engellemek adına araya giren milletvekilleri arasında yer alan AK Parti Adana Milletvekili Ahmet Zenbilci'de vardı. Ancak CHP'li Vekiller Zenbilci'ye de darp girişiminde bulunmak istediler. Olayların ardından Meclis Başkanvekili Bilgiç, “Tatsız istenmeyen hadiseler yaşandı. 83 milyon vatandaşımıza karşı hoş olmadı.

 

 


Birbirimize hakaretten kaçınmamız gerekiyor. Meclis çalışmalarını sokağın normları ile yürütemeyiz. İstenmeyen olaylar, fiziki müdahalelere varan olaylar oldu. Bunlar hoş değil. Burada bize düşen aklıselimi ve sağduyuyu hakim kılmaktır” sözleriyle oturumu açtı.

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri