google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
20 Nisan 2015 - Pazartesi 10:50
 
Uğur Kızıldan sitemize açıklama
10.03.2015 tarihinde “Mustafa Uğur Kızıl “PARAYLA” aday olur mu? ” başlıklı yazıya karşı şahsıma yapılan asılsız ve haksız iddialara karşı cevap vermek adına işbu tekzip metninin yayınlanması gereği hasıl olmuştur.
Gündem Haberi
Uğur Kızıldan sitemize açıklama

10.03.2015 tarihinde “Mustafa Uğur Kızıl “PARAYLA” aday olur mu? başlıklı yazıya karşı şahsıma yapılan asılsız ve haksız iddialara karşı cevap vermek adına işbu tekzip metninin yayınlanması gereği hasıl olmuştur.

10.03.2015 tarihinde “Mustafa Uğur Kızıl “PARAYLA” aday olur mu? ” başlığı altında yayınlanan yazı onur ve saygınlığımı zedelemekte ve tümü ile gerçeğe aykırılık teşkil etmektedir.

Öncelikle belirtmek isterim ki şahsıma karşı haksız ithamlarda bulunulması ile beraber Milliyetçi Hareket Partisi’nde para ile böyle işlerin yapıldığı imajının verilmesi partinin itibarını da sarsmaktadır.

Asılsız ve haksız iddialar üzücü olduğu kadar etik ve ahlaki değerlerin dışındadır. Kaldı ki  bu tarz mesnetsiz iddiaların kimseye fayda sağlamayacağı da aşikâr olup hiçbir haber niteliği taşımamaktadır.

Bugünlere kendi emeğim, çalışkanlığım ve en önemlisi ile dürüstlüğümle gelmişken bu derece çirkin suçlamalarla bulunduğum konuma ve en önemlisi şahsıma ve aileme zarar verilmeye çalışılmaktadır.  Siyaset, iş dünyası ve spor camiasında bugün kadar dürüstlüğümle doğruluğumla ve çalışkanlığımla yer almakta iken buna zarar vermeye çalışanlara karşı sessiz kalmayı her ne kadar daha doğru bulsam da kendimi bir parça olsun izah etmek adına işbu metin ile açıklamada bulunma zorunluluğu hasıl olmuştur.

Siyaset hayatı üniversite yıllarından beri hep içimde olan bir tutku ve inançtı. Bu bağlamda inandığım partiden hiç vazgeçmedim ve her zaman gönülden faydalı olacağıma inandım.

Ülkemin, memleketimin menfaatlerini korumak dışında 57 yaşından sonra siyasetten gelecek maddi manevi hiçbir şeye ihtiyacım olmadığı gibi haksız çıkar sağlayarak siyaset hayatına girmeye çalışmam yönündeki asılsız iddialar gerçekten tarafımla hayret verici ve iftira niteliği itibari ile suç teşkil edicidir.

 Milliyetçi Hareket Partisine ne verdiğim sorusuna gelince her dürüst ve doğru siyasetçi gibi gönül bağı, emek ve inanç vereceğim ilk cevap olacaktır. Gerisinin de bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Fakat ne üzücüdür ki itham edilen asılsız iddialar aşağıdaki hususları belirtmeme neden olmuştur.

1977 yılında Eskişehir’de MHP Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterlik Ülkü Ocakları ile Ülkücü faaliyetleri

2003 yılından itibaren 3 dönem MHP Adana İl Başkan Yardımcılığı

Ülkütek üyeliği

 

 

 

 

 

MHP Adana İl Başkanlığı Binası yapımındaki katkılar,

Adana Fevzipaşa mahallesinde ülkü ocakları küliiyesinin yapımı,

Karataş’da ülkücü şehit Sitemkar Başboğa’nın babasını ev yapımı,

Adana Kamusen il temsilciliği binasına toplantı salonu yapımı

gibi karşılıksız hizmetlerde bulundum.

ASILSIZ IDDIALARA DUR DEMEK ADINA GÖNÜLDEN YAPTIĞIM BU IŞLERI KAMUOYU ILE PAYLAŞMAK ZORUNDA BIRAKILDIĞIMDAN AYRICA ÜZÜNTÜ DUYMAKTAYIM.     

Bu bağlamda 10.03.2015 tarihli yazı ve bunun gibi birçoğu karşısında daha fazla açıklama yapmak zorunda bırakılmamak ümidiyle…


Mustafa Uğur Kızıl

Mühendis - Sanayici İşadamı

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri