Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 12:00
 
Ülkücü Avukatlardan 104 Emekli amiral hakkında suç duyurusu!
Siyaset Haberi
Ülkücü Avukatlardan 104 Emekli amiral hakkında suç duyurusu!

104 Amiralin yayınladığı bildireye bir tepkide Adana'da ÜLKÜCÜ AVUKATLARDAN geldi...

 

 


Adana Adliyesi önünde toplanan Ülkücü avukatlar emekli amirallerin açıklamasına tepki göstererek basın açıklaması yaptı.
Grup adına ortak açıklamayı  Türk Hukuk Enstitüsü Adana Şubesi Başkanı Avukat Diren Özgül okudu.

Yapılan ortak açıklamada şu görüşlere yer verildi


"Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 104 amiral eskisi ve bildirileri hakkında soruşturma başlatmış olmasını yerinde buluyor, faillerle birlikte iştirakçileri ve azmettiricileri de ortaya çıkacak bir hukuki sürecin işleyeceğine inanıyoruz. Bizler bedelde en önde, ödülde en arkada olan vatan ve millet sevdalısı sivil toplum örgütleri olarak gördüğümüz bu meşum bildiri ve bildiriye imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz. Necip Türk milleti olarak irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları şanlı Türk ordusunun rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir."

 

 

Açıklamaya katılanlar arasında MHP ve Ülkücü Hareketin son zamanlarda kamuoyunda MHP'YE ve LİDERİNE yönelik saldırılara verdiği cevaplarla gündemde olan Av. Burkay Dikici MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk ve MHP Adana İl Disiplin Kurulu Başkanı Gökhan Sizgen başta olmak üzere çok sayıda STK temsilcisi avukat katılım gösterdi. 


Daha sonra Ülkücü Avukatlar ve STK temsilcileri, açıklamanın ardından emekli amiraller hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri