google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
22 Aralık 2017 - Cuma 08:56
 
Ünüvar'dan Acil müdahale ekiplerine övgü...
Yaşam Haberi
Ünüvar'dan Acil müdahale ekiplerine övgü...

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, sağlık ailesinin en önemli parçalarından biri olan acil tıp teknisyenleri ve paramedikler, ölümle kalım arasında verilen yaşamsal mücadelede kritik müdahaleleri ile çok önemli bir görevi yerine getirdiğini kaydetti. Ünüvar, 22 Aralık Paramedikler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, insanların acılarını dindirmek ve dertlerine derman olmanın zor ve zahmetli, ancak bir o kadar da erdemli bir hizmet olduğunu vurguladı. Sağlık çalışanlarının çok büyük bir aile olduğunu ve bu ailenin içerisinde en ön saflarda her zaman acil tıp teknisyenleri ve teknikerlerinin yer aldığına dikkati çeken Ünüvar, “En kritik anlarda görev yapan acil tıp teknisyenleri ve paramediklerin yeri asla doldurulamaz” dedi.

 “Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramedikler, acil sağlık hizmetlerinin en önemli parçası”

Acil sağlık hizmetlerinin özünde fedakârlık, azim ve özverinin bulunduğunu, bu hizmetlerin, insanların en zor anlarında ihtiyaç duydukları sağlık hizmetlerinin başında geldiğini dile getiren Ünüvar, “Acil sağlık sisteminde yetişmiş ve nitelikli personel gücü bakımından ilk sırada yer alan acil tıp teknisyenleri ve teknikerleri arasında birlik, beraberlik ve mesleki dayanışma ortamının sağlanması amacıyla ülkemizde 22 Aralık Paramedikler Günü olarak kutlanmaktadır. Hükümetimiz 2002 yılından bugüne acil sağlık hizmetlerine ayrı bir önem vermiş; uçak ambulans ve helikopter ambulans hizmetlerine ivedilikle başlamıştır. Kara ambulanslarını yenilemiş ve üstün donanımlı teknolojik cihazlarla hizmet vermeye devam etmiştir. Teknolojinin yanında, sağlık hizmetlerinin kaliteli şekilde yürümesinde insan kaynağı ayrı bir önem taşımaktadır. Bu yüzden sağlık alanında en fazla istihdam sağladığımız branşların başında acil tıp teknisyenleri ve teknikerleri gelmektedir’’ ifadelerini kullandı.

Paramediklerin, ölümle kalım arasında verilen yaşamsal mücadelede insanların her zaman yanı başında yer aldığının altını çizen Ünüvar, şöyle devam etti: “Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramedikler, acil durumlarda insanların hayata tutunmaları için fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarıdır. Hastane öncesi yapılan acil bakımın önemli bir parçasını oluşturmaktadırlar. Genellikle kritik durumdaki hastaya ya da yaralıya ilk anda müdahale eden profesyonel acil tıp teknisyen ve teknikerleri, insan hayatı için çok önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Ülkemizin en sıkıntılı anlarında bile kendilerini ve ailelerini düşünmeden sağlık hizmetlerini sunmaya çalışan acil tıp teknisyen ve teknikerlerini 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında tarih ve halkımız hafızalarına bir daha kaydetmiştir. Ülkemizin her yerinde sabah akşam demeden fedakâr ve cefakârca çalışan acil sağlık hizmetlerinin en ön safında yer alan sağlık çalışanlarımızın 22 Aralık Paramedikler Günü’nü tebrik ediyor; görevi başında hayatını kaybeden görev şehitlerimizi rahmet ve şükranlarımı sunuyorum.”

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri