Haber Detayı
01 Ekim 2015 - Perşembe 11:55
 
Yeşil alan işgali girişimine, Hüseyin Sözlü engeli...
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yeşil alanları koruma kararlılığından taviz vermiyor.
Gündem Haberi
Yeşil alan işgali girişimine, Hüseyin Sözlü engeli...

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, yeşil olan olarak kalmasına dair meclis kararı aldırdığı Beyazevler Yalçın Park’ta, özel mülk sahiplerinin başlattığı inşaat girişimi Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekibinin müdahalesiyle engellendi. 

Hatırlanacağı üzere, bir süre önce Beyazevler Mahallesi Yalçın Park’ın bir bölümünün, özel mülk sahibince tel örgülerle çevrilmesi üzerine Adana Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’ndan acıklama yapılmış ve sorunun, Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nce çözüldüğü ve parkın tamamının yeşil alan olarak kalması yönünde karar alındığı ifade edilmişti. Ayrıca mülk sahibinin konuyla ilgili itirazının da Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde reddedildiği kamuoyna duyurulmuştu.

 

Önceki gün park içindeki tel örgüyle çevrili alanda inşaat yapımına başlanması üzerine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatıyla zabıta ekipleri harekete geçti ve kanunsuz girişimi önledi. Park içindeki alanda prefabrik barınak inşa eden ve bu barınağın üzerine oturtulacağı bir de alan oluşturmak için inşaata başlayan özel mülk sahiplerini uyaran  Büyükşehir Zabıta Ekibi, Adana Büyükşehir Beledisi Meclisinde konuyla ilgili alınan kararı tebliğ etti ve inşaatın durdurulup, barınağın ve beton kullanılarak döşenmeye başlanan tabanlığının kaldırılması için süre verdi. Zabıta ekibinin uyarısını dikkate alan mülk sahipleri, kendilerine verilen süre içinde yeşil alan işgaline son vereceklerini söyledi. Uyarının gerçekleştiği gün, mülk sahiplerince barınak kaldırıldı, döşenen taşlar sökülmeye başlandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adana, Büyükşehir, Belediye, Başkanı, Hüseyin, Sözlü, yeşil, alanları, koruma, k
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri