Haber Detayı
12 Aralık 2017 - Salı 22:53
 
Zeydan Karalar gençlerle bir araya geldi...
Eğitim Haberi
Zeydan Karalar gençlerle bir araya geldi...

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ağırlıklı olarak üniversite öğrencilerinden oluşan gençlerin konuğu oldu. Pamuk Müzikholde gerçekleşen toplantıyı felsefe bölümü öğrencisi ve spor antrenörü Doğan Çelikten organize etti. Yaklaşık 600 gencin katıldığı toplantıya Hürriyet Gazetesinin önemli yazarlarından olan Yalçın Bayer’de katıldı. Etkinliğe ayrıca 51 Türkiye, 9 Avrupa 6’da Dünya Şampiyonluğu olan Wushu Akdeniz Bölge Başkanı Hüseyin Dündar’da katıldı.
Toplantıda alışılmışın aksine bu sefer gençler konuştu başkan dinledi, gençliğin sorunları gelecek kaygıları masaya yatırıldı. Gençler adına konuşan Spor Antrenörü Doğan Çelikten yaptığı konuşmada gençlerin yaşadığı sıkıntılara değindi ve kitap okumanın önemini anlattı. Bu anlamada yerel yönetimlerden ve belediyelerden beklentilerini dile getiren Çelikten, spora ve eğitime verdiği destekten ötürü başkan Zeydan Karalar’a teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere güvendiğini ve ülkeyi bu yüzden gençlere emanet ettiğini söyledi.

Başkan Zeydan Karalar, “Sizleri görünce Çanakkale Savaşları’nda tamamı şehit olan Sivas Lisesi öğrencileri geliyor akılma. Bu ülkenin kurtulma hikâyesi dünyada tektir. Ancak ve ancak Mustafa Kemal Atatürk ve Atatürk gibi bir dehanın yapacağı bir iştir. Böyle bir imkânsızı başaran, yeni bir ülke kuran ve kurduğu ülkeyi gençlere emanet eden Ulu Önderimiz Atatürk’ü örnek alıyoruz. Bugün örnek aldığımız, dünya durduğu sürece de örnek alacağımız Mustafa Kemal Atatürk gençlere güvendi biz mi güvenmeyeceğiz. Onun için gençleri seviyor güveniyoruz. Spor dayanışma kardeşliktir. Spor ayrı dallarda, aykırı fikirleri bir araya getir ve birleştirir. Sporda ahlaktır, aynı zamanda ahlaklı insanlar yetişmesini sağlar. Ne demiş Mustafa kemal Atatürk, ‘Ben sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlaklısını severim’ dünyada spor üzerine söylenmiş en güzle sözdür. Okumak ise her şeydir, okumak doğru düzgün yaşamaktır, Okumak aydın bir Türkiye’dir” ifadelerini kullandı. 
Konuşmaların ardından Etkinliği organize eden Doğan Çelikten şiir okudu…

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri