google-site-verification=9o-PCanu17uNkRFRXfnrpvdGm4PqEkdFSkECFs4oyw4
Haber Detayı
20 Eylül 2021 - Pazartesi 15:11
 
Zeydan Karalar'ın istifa ettiremediği DAİRE BAŞKANI kim ?
Gündem Haberi
Zeydan Karalar'ın istifa ettiremediği DAİRE BAŞKANI kim ?

Büyükşehir Belediyesi’nde becerikli kadrosunu bir türlü oluşturamayan Zeydan Karalar’a büyük şok. İşlerin yürümemesi ve yaptığı affedilemez bir hatadan ötürü istifasını istediği bürokratı Başkan Karalar’a kafa tutup talebini reddederek kendisini bir ay izne ayırdı. 


 
Adana Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Dairesi Başkanı Mehmet Temel, Zeydan Karalar’ın Seyhan‘dan getirdiği kadroların da tepkisini çeken bir isimdi. Ancak her ne hikmetse bu isim daire başkanlığını sürdürmeyi başardı. 

 

 

Seyhan Tapu Müdürlüğünden ayrılıp Büyükşehir Belediyesine geçen Mehmet Temel aynı zaman da Büyükşehir Belediyesi ile ilgili sıkça gündeme gelen ARMA İNŞAAT yönetim kurulu başkanlığı gibi bir görevide üstlenmişti... 


 
Bir yıldan fazla süren kriz noktalandı gibi görünüyor. Ancak ortada çok ciddi bir kriz var. 


 
Hilkat garibesine dönen Kent Meydanı’nı devralmak isteyen Başkan Karalar, encümenden talep yazısı çıkarttı. Ancak hesabın 8 bin metrekare eksik yapıldığı belirlendi.


 
Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, soru üzerine bu gerçeği Gazeteci Ali Pekmezci ile paylaştı. Akay, Büyükşehir Belediyesi’nin yeni bir encümen kararı alması gerektiğini vurguladı. 


 
Bunu üzerine gerilen ortam, Büyükşehir’de Zeydan Karalar’ın istifa talebine kadar uzandı. Emlak İstimlak Daire Başkanı Mehmet Temel ise istifa çağrısına tepkisiz kalıp kendisini bir ay izine ayırdı. Bu, Başkana meydan okuma olarak değerlendiriliyor. 

 

KAYNAK : www.objektifa.com 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri