Haber Detayı
07 Aralık 2021 - Salı 11:15
 
Zeytinli köyü sakinleri : ZEYDAN YOLUMUZU SATTI...!
Gündem Haberi
Zeytinli köyü sakinleri : ZEYDAN YOLUMUZU SATTI...!

Yüzlerce yıllık geçmişe sahip Zeytinli Mahallesi, ‘yol’suz kaldı. D-400’ü köye bağlayan (demiryoluna kadar) yaklaşık 50 metre uzunluğundaki yolun 2017 yılında Seyhan Belediyesi tarafından bir şahsa satıldığı ileri sürüldü. 

 

Adana bütünşehir olmadan önce köy statüsünde olan Zeytinli Mahallesi’nde ikamet edenler geçtiğimiz hafta sonu büyük bir sürprizle karşılaştı. Atalarından dedelerinden kalma yolun molozlarla kapatıldığını gördüler.  

 

Yol üzerindeki eski çeltik fabrikasını satın alıp arsa üzerinde inşaat çalışmalarını sürdüren ARC Su Arıtma firması sahipleri, 50 metreyi bulan ve yüzyıllardır kullanılan yolu geçtiğimiz hafta sonu ulaşıma kapattı. Firma yetkilileri yolun kendilerinin mülkiyetinde olduğunu ileri sürdü. Bu yüzden köylüler de aralarında gerginlik yaşandı. 

 

Bu arada Zeytinli sakinleri Zeydan Karalar’ın başkanlığı döneminde 2017 yılında yolun satışının gerçekleştiğini ancak kendilerinden saklandığını iddia etti. 

 

Doğruluk derecesi bilinmemekle birlikte gerçek olan şu ki; yüzlerce kişi evlerine ulaşabilmek için her gün 50 metrelik yol yerine 3 kilometre  dolaşmak zorunda kalıyor. 

 

Zeydan Karalar’dan da konuya ilişkin açıklama yapması bekleniyor. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zeytinli, köyü, sakinleri, :, ZEYDAN, YOLUMUZU, SATTI...!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı Adana Temizlik Şirketleri