Soner Çetin dev açılışa imza attı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Çukurova Belediyesi'nin düzenlemiş olduğu toplu açılış törenine katıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Her iki lider hizmetleri için Başkan Soner Çetin’e teşekkür ederken, ‘Durmak yok yola devam’ mesajı verdiler.

Binlerce kişinin katıldığı coşkulu törende her iki partinin üst düzey isimleride hazır bulundu.

Kılıçdaroğlu, "Sandığa gidin, oyunuzu kullanın. Her bir oyunuzun demokrasi açısından çok ama çok yararı var. Oy kullandığınız zaman demokrasi gelecek. Oy kullandığımız zaman güzellik gelecek. Oy kullandığınız zaman kadın-erkek eşitliği gelecek. Oy kullandığınız zaman temiz bir çevre gelecek. Oy kullandığınız zaman güçler ayrılığı ilkesi gelecek. Oy kullandığınız zaman özgürce tweet atabileceksiniz. Oy kullandığınız zaman özgürce eleştirebileceksiniz. Ve oy kullandığınız zaman Türkiye’de Cumhuriyet tarihine altın harflerle bir sonucu yazdıracaksınız.

Ve hep beraber Türkiye’ye demokrasiyi getireceksiniz. Sakın ola ki, seçim sırasında, ‘Bu sefer de gitmeyeyim, oy kullanmayayım’ demeyin. Sandığa gidin ve Türkiye’nin kaderini değiştirin." dedi.

Törende konuşan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin ise şunları söyledi:

"Sekiz buçuk yıldan bu yana; gece demeden gündüz demeden çalışıyoruz. Yola çıkarken; halkımıza ve sizlere söz verdik. 2014 yılının 2 Nisan’ında görevi teslim aldık. Yedinci ayda ilk toplu açılış ve temel atma törenini gerçekleştirdik. O günden sonra da her sene bir açılış töreni ile işte geldik sekizinci yılda sekizinci toplu açılış ve temel atma törenine.

Dünyanın en mutlu insanıyım. Çünkü; Türkiye’nin iki büyük lideri. Muhtemelen biri Türkiye’nin Cumhurbaşkanı, diğeri de Başbakanı olacak. Burada el ele bizim toplantımızı şereflendirdiler''dedi.

13 Kas 2022 - 19:17 Adana/ Çukurova- Siyaset