Adana'da adnan menderes'te işgal bitmiyor

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası(İMO) Adana Şube Başkanı Hasan Aksungur, Adana ve bu kentte yaşayanların hak etmedikleri bir çirkinlik yaratan Adnan Menderes Bulvarındaki işgallerin bir an önce ortadan kaldırılması gerektiğini vurgulayan açıklama yaptı.

Seyhan Baraj Gölü’nün, Çukurova Elektrik A.Ş. (ÇEAŞ) ve dolu savak bölgesinin güvenlik gerekçesiyle kullanıma kapatılmasından sonra; Adanalıların piknik, mesire yeri olarak yararlanabileceği merkezdeki tek alanın, Adnan Menderes Bulvarı olduğunu belirten Aksungur; ne yazık ki bu alanı halkın özgürce kullanımının, işgallerle kısıtlanmış olduğunu ifade etti.

Topoğrafik engeller hariç, Seyhan Baraj Gölü’nün sol sahilini boylu boyunca Adnan Menderes Bulvarı’nın kapladığını söyleyen Aksungur; yakın zamanda bu bulvarda geliştirme çalışması yapılmış olduğunu ancak olması gereken yeterliliğe ulaştırılamadığını kaydetti.

Bu durumun yerel yönetimlerin, öncelikleri ve imkanları ölçüsünde zamanla çözebilecekleri bir çalışma boyutunda olduğunu belirten Aksungur, bunun Adana halkına sunabilecekleri projeler olarak geliştirilebileceğini ilave etti.

17 Kas 2022 - 19:55 Adana/ Seyhan- Gündem