Bülent Özülkü sağlık sektöründen çekilme kararı aldı!

Adana’da 3 Hastane ve 1’de tıp merkezi olan Adanalı iş adanım Bülent Özülkü, sağlık sektöründen çekilme kararı aldı.

Özülkü, geçtiğimiz günlerde 100 çalışanı olan Özülkü Tıp merkezinin kapısına kilit vurdu. Dün ise 350 çalışanlı Güney Adana hastanesinin personellerine ay sonu hastanenin kapanacağı bilgisi verildi. Ay sonu Güney Adana hastanesinin kapısına kilit vurmasıyla beraber yaklaşık 450 sağlık çalışanı işsizlik ile karşı karşıya kalacak.

Özülkü, Adana hastanesini ve Metro hastanesini de Medical Park hastanesine devir etme kararı alınca yaklaşık 750 çalışanı da işsiz kalmaktan endişe ediyor.

Adanalı iş adamı Bülent Özülkü, yaklaşık 30 yıl önce Adana Hastanesi ile sağlık sektörüne girdi. Özülkü daha sonra peş peşe hastane sayısını artırarak Güney Adana ve Metro Hastanesi yanı sıra bir de tıp merkezi açtı. Özülkü, burada yaklaşık bin 200 sağlık çalışanını istihdam ettirdi. Ancak Özülkü bu hastanelerden Güney Adana Hastanesini ve tıp merkezini kapatıp diğer hastanelerinide devretme kararı aldı. Kapatılan hastane ve tıp merkezinde çalışan ve işsizlik ile karşı karşıya kalan yaklaşık 450 sağlık çalışanı ise tazminatlarını alamamaktan endişe ediyor.

Devir edilen hastanelerde İşsiz kalmaktan korkan yaklaşık 750 sağlık çalışanı ise hastaneleri devralan iş adamının kendileriyle çalışıp çalışmayacağını bilmediklerini işsiz kalma korkusuyla işe gidip geldiklerini ifade etti.

Adanalı iş adamı Bülent Özülkü’ün eğitim sektörüne yatırım yapacağı ve kapatacağı Güney Adana hastanesinide özel meslek lisesine çevireceği iddia edildi.

22 Kas 2022 - 12:00 Adana- Gündem