Ceyhan'daki Yangının kaza olduğu açıklandı

Adana’nın Ceyhan ilçesinde meydana gelen kulübe yangını olayıyla ilgili Ceyhan Kaymakamlığı tarafından açıklama yapıldı.

Dün gece saatlerinde meydana gelen kulübe yangınında 54 yaşındaki Zahir T. ağır yaralandı. Şahıs hastanede verdiği beyanda 2 kişi tarafından kulübenin yakıldığını iddia etmesi üzerine haber gündeme taşınırken, Ceyhan Kaymakamlığı tarafından olayın kundaklama olmadığı, jeneratörden benzinin alev aldığı çevre güvenlik kameraları tarafından tespit edildiği beyan edildi.

Ceyhan Kaymakamlığı yaptığı açıklamada; “Değerli Ceyhanlı Hemşerilerimizin Dikkatine;

Ceyhan İlçemiz Kurtpınar Mahallesi Karatepe Mevkiinde 22 Kasım 2022 günü bir madencilik şirketine ait kantarda bekçilik yapan Z.T. isimli Vatandaşımız bekçi kulübesi içerisinde iken kulubenin alev almasi ile yaralanmıştır. Kulübeyi net olarak gören kameraların görüntülerinin incelenmesi sonucunda kulübeye dışarıdan herhangi bir müdahale olmadığı; yangının jeneratör için kulübede bulundurulan benzin bidonun alev alması sonucu çıktığı anlaşılmıştır. Konu ile ilgili adli ve idari soruşturma devam etmektedir. Yaralı Vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor acil şifalar temenni ediyoruz” İfadelerine yer verildi.

23 Kas 2022 - 21:19 Adana/ Ceyhan- Gündem